jonathan_simba: (Default)
[personal profile] jonathan_simba


Десь отак у "середньому по палаті" виглядало путлерівське 30-годинне "піріміріє".

Хоча так, бляшанок-балалайок і ракет не запускали, великих "зерг-рашів" не влаштовували.

Але є і гарні новини: відбувся черговий обмін.



277 наших козаків і козачок визволено з рашистських катівень (246 в рамках обміну полоненими, ще 31 людину вдалося визволити поза обміном - дякуючи Об'єднаним Арабським Еміратам). Зокрема, воз'єдналася родина, в якій матір і син потрапили в полон ще в травні 2022, в Маріуполі:



Захисники з гарнізону Маріуполя, НГУ, військові моряки, ТрО, ДССТ, ДШВ, СБС. Загалом 4552 особи.

Нікого не забудемо та не залишимо.

Продовжуємо вірити та працювати на нашу Перемогу, Хунто!
Apr. 21st, 2025 08:50 pm

Стосовно життєвого

aucubagold: (Default)
[personal profile] aucubagold
Всенощну на Великдень відспівали досить пристойно, людей на саму всенощну прийшло достатньо, а після всенощної , щоб освятити паски - так і взагалі багато.

Вітра не було, і зорі висіли прямо над головою невимовно яскраві, і все раптово забажало розквітнути, навкруги витав аромат квітів.

Тепло.

Здається, що весна і завтра буде, нарешті мирне життя. Ось чомусь так здається. Але це всередині, бо назовні знаєш, що ще далеко до миру. 

Будемо робити своє. Петрович на городі мені не помічник. Це прикро. Але йому треба працювати набагато більше, ніж мені, отже у вільний час мені треба бути на городі. 

таке життя.
Tags:
ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Петиція проти ініціативи Гетманцева оподатковувати всі посилки, про яку я колись розповідав, за кілька днів до завершення набрала таки прохідну кількість голосів. Тепер чекатимемо на реакцію з Ради.

Що мені було цікаво в контексті цієї петиції… У розмові з однією людиною я стикнувся з таким сприйняттям: «Що це за сайт взагалі такий мутний? У них за надцять років лише лічена кількість розглянутих петицій! Всі нормальні люди роблять петиції на сайті Президента!» Я трохи розгубився від такого невігластва. Якщо відкинути поширене «Що ці петиції взагалі дають?!», то я побачив цілковите нерозуміння, що і як має працювати. І це ж, наче, не від темного-затурканого співрозмовника. Так от…
Те, що на сайті Ради так мало розглянутих петицій, пояснюється буквально тим, що так мало петицій набрало прохідну кількість голосів. А от чим це обумовлено, я не беруся судити. Можливо, люди просто не стежать, а автори петицій не мають можливостей влаштувати розголос. Можливо, заплутана навігація сайтом Ради — навмисно це зроблено чи ні — обмежує самий доступ громадян до розділу з петиціями. Також може бути, що більшість петицій (як і на сайті Президента) — це сміття, котре мало хто підтримує.
А щодо того, де слід розміщувати петиції — їх треба спрямовувати тому органові, до чиєї компетенції входить ваше питання. Це ж, начебто, логічно! Кидати будь-які свої побажання виключно Президентові — це якийсь трешак, як наче звертатися до бога чи царя-батюшки. Законодавством у нас займаються законодавці. Порушеннями законодавства — виконавчі органи. Тощо. Щиро кажучи, не знаю, якими словами треба це завершити, щоби прозвучало якось урочисто, як на проповіді…
Apr. 19th, 2025 01:33 pm

We're done here (сценарне)

ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Там напередодні Рубіо заявив, що Президент (тобто Трамп) вже провів 87 днів, докладаючи на вищому рівні зусиль задля припинення цієї війни (війни рашки проти України). І що тепер для них наближається час визначитися, чи можливо взагалі досягти цього (щоби врешті вмити руки та оголосити, що це не їхня війна).
Слова Рубіа, якщо комусь треба: We didn't start it. The United States has been helping Ukraine over the last three years, and we want it to end. But it's not our war. I want everyone to understand that. The reason why I make that point is the President has spent 87 days at the highest level of his government, repeatedly taking efforts to bring this war to an end. We are now reaching a point where we need to decide and determine whether this is even possible or not, which is why we're engaging both sides. <...> If it's not possible, if we're so far apart that this is not going to happen, then I think the President's probably at a point where he's going to say, well, we're done.

Так от, на Ютубі є хлопець Фріоніс, котрий робить коротенькі сатиричні мультики на цю тему. Можу запропонувати йому сюжет для чергового мультика:
По один бік сцени перебуває хуйло і командує обстрілами по Україні. З російського боку летять ракети, біжать солдати з автоматами… Періодично з-за краю висувається усміхнений Віткофф і гучно цілує хуйла в сраку. Усе це відбувається на тлі, як наче на великому екрані. А на передньому плані, по інший бік Рубіо б'ється головою об стіну, у перервах озирається на те, що відбувається, і продовжує битися головою. Потім раптом припиняє, показує на свою гулю на чолі та звертається до глядачів: «Бачите! Ми 87 днів намагалися покласти край цій війні, але навряд чи це взагалі можливо!» І переможно підсумовує: «Це не наша війна!»
Завіса.

P.S. Виявляється, я ніколи до цього не мав потреби додавати теґ «довбойоби». Тому ставлю замість нього найближче, що маю — «рукосраки»
jonathan_simba: (Default)
[personal profile] jonathan_simba


Мій дідусь-коваль, ветеран Другої Світової, точно схвалив би.

Вважаю, що наш Центр національного спротиву має викласти у відкритому доступі креслення, а по всім теле- та онлайн-каналам треба щодня крутити відеоінструкцію, як виготовити і застосувати цей чудовий денацифікатор. І ніяких схронів, адрес-паролів-явок, ніяких детонаторів чи вибухівки - все ж легально!

Ну а далі, шановні побратими і посестри в окупації, ви знаєте, що робити! ;)

Дорогие братья и сестрьі из порабощенньіх Москвой народов - тоже примите к сведению, так сказать.

Особенное внимание - Восточньій полигон, через которьій гонят составьі с боеприпасами и бронетехникой из Северной Кореи.

Главное - берегите себя, не рискуйте зря! Кое-где в ЦФО кремлевские фашистьі уже создают мобильньіе бригадьі мусоров для охраньі железнодорожной инфраструктурьі.

Свободу народам - смерть московским оккупантам!
Apr. 18th, 2025 04:45 pm

стосовно дріб'язку

aucubagold: (Default)
[personal profile] aucubagold
 Вчора посіяла петрушку, кріп і салат. Начебто позавчора підготувала ділянки, все налаштовано, вода у бочках, але  поки посіяла - заморилася. Бо ж воду треба таскати восьмилітровою лійкою з бочки, та рядки, та сам посів, та "утоптати", - коротше, не молодію.

Сьогодні снилися знову самі покійники. Прокинулась аж о восьмій. Поснідали, потім поставила опару на паски.

Орки як показилися, тривоги раз по раз.

Паски вийшли красиві, глазур теж вдалася, хоча тільки сьогодні роздивилася, що покупна глазур виявилася салатового кольору. Ну, буде на якийсь пиріг.


Tags:
Apr. 16th, 2025 04:31 pm

дещо про щоденне

aucubagold: (Default)
[personal profile] aucubagold
 Страсний тиждень завжди проходить дуже швидко, не встигаєш моргнути - вже середа. Завтра - чистий четвер.

Вчора перший день тепло, погреблася у садку, заморилася.

Під час роботи став падати тиск. Що само по собі дивно для мене. Стає млосно і змушена відпочивати.

Находила майже 5 км, десь біля восьми тисяч кроків. Накупила продуктів та корму для котів, та наповнювач для лотків. Персика немає, охороняти периметр нема кому, у двір шастають чужі коти, і Філя з  Максом бояться виходити, особливо Філя. Бо Макс якось таки територію мітить, хоча його запах не такий потужний, як у Персика. Ну, то  таке, далеко не відходить від обійстя. Начебто.

Також купила хімії від бактеріальних хвороб абрикос, слив, айви та персиків, хоча айва за минуле літо майже вся загинула, добре, що пустила паростки, тепер її можна і видалити, є молоде деревце поряд. Насіння подорожчали дуже, та і хімія також. Купила насіння моркви, петрушки, кропу, кабачків, та квітів у  підвісні горщики. Вийшло більше чотирьох сотень гривень.

Сьогодні Петрович скопав у теплиці, я посіяла редиску. Це так здається, що легко, але тягаєш лійку води, та треба було заволочити, зробити рядки, - коротше. заморилася. Та ще скопала сама грядку під кріп, салат та пертушку. Заволочила, але сіяти вже було ніколи, бо робота.

Старший залишив мені свій пу-ер, насолоджувалась чаєм. Трохи перед роботою  лягла поспати, вирубилась моментально.

Таке життя.


Tags:
ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Дев'ять років тому я розповідав був «повчальні» ситуації з людьми біля нашого водомату. Бігме, це було так давно, що я ще не припинив писати російською!
Так от, щойно назрів сюжет для сиквелу. Тепер у жанрі комедії абсурду…

Підійшов набирати воду дід. Років під 80, із паличкою. Нормально розмовляли, доки він не дізнався, що водомат може брати платню й з телефона, і не видав наступне: «Я би вас фсєх такіх павиганял!» Я аж розгубився: «Чого це раптом?» — «А шо ета такоє, воду ані в інтернеті бірут!» Далі я пробував з'ясувати, чим це погано, але зрозумів лише, що треба готівкою платити, як він…

Та це ще не все, стендап на цьому не скінчився. Після того, як я залишив йому обмірковувати той факт, що я взагалі не маю готівки, він певний час мовчав. Але потім вирішив звернутися до мене з проханням знайти йому… адресу «Волі» нашого району. Ну, «Воля» — це кабельний оператор. Я кажу: «Вам треба їхній номер телефону?» — Ні, йому потрібна саме адреса, причому саме «нашого району»… Просто вбив мене :) Пояснюю, що немає такого, що «Воля» — це не ЖЕК, вони не мають якихось приймалень на районі. А як тоді бути, якщо треба полагодити? — Так от же телефонувати їм! Він на мене так засудливо поглянув, що я тепер гадаю, чи має він телефона взагалі? Ми тут, бач, до штучного інтелекту придивляємось, а існують люди, котрі ворожо ставляться до звичайних сервісів і телекомунікацій (якщо це не зомбоящик). Може, це якісь травми совка, коли персональний зв'язок для більшости був недоступним, а до контор треба було ходити особисто, щоби чогось домогтися?

Розумію, що і смішно, і грішно. Але не щодня таке зустрінеш.
Apr. 14th, 2025 09:23 pm

Дивовижно і буденно

ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Сьогодні провів день за випробуваннями Cursor AI. Сама IDE — це, фактично, копія Visual Code, тому в цьому плані все зручно. Отже, чим займався: перестворював з нуля проєкт, над яким працював до того.

З хорошого: машина допомагає досить швидко виконувати зрозумілі та передбачувані дії, а також допомагає з'ясовувати речі, з котрими я особисто ще не мав досвіду. Це справді шалена економія часу! Ну, доки не почнеш кастомізовувати сторонні бібліотеки чи фіксити загадкові косяки… І порогу входження я взагалі не відчув. Навіть, коли перемикаюся на написання руками, відчуваю вже щось подібне, як злізти з велосипеда та йти власними ніжками. :)

З приколів: воно водночас і понад міру «розумне», і «склеротичне».
Спочатку воно, на мої скромні запити, намагалося домислювати та будувати одразу все, що лише можна, і показувати практичне застосування усього доданого. Доки я не сказав, що, агов, не треба рішати за мене, що ми тут будуємо!
А щодо «склеротичности», по ходу діла з'ясувалося, що воно без якихось зрозумілих причин може спокійно видаляти з коду функціонал, доданий раніше мною або й ним самим. От просиш змінити щось одне, а воно, компонуючи нове рішення, може побічно похерити щось, не пов'язане напряму, і навіть не помітити цього. Гадаю, воно не зважає на весь контекст і при змінах іноді, суто технічно, йде від «чистого аркуша», змітаючи попередні надбудови. От у цьому я вбачаю найбільшу небезпеку — треба пильнувати!

Підсумок дня наступний: коли розумієш, що треба робити і що відбувається, це дуже-таки приємна штука. При роботі з типовими і добре документованими практиками (фактично, при використанні колективного досвіду інших людей) воно перевершило мої сподівання. Але якщо хочеш натискати кнопку «ЗРОБИТИ ГАРНО», як «vibe-кодери» (я про цей термін дізнався вчора 😂)… Ну, я навіть у своїй ситуації, коли цілком у темі і коли ще не дійшов ні до чого карколомного, вже стикаюся з неприємними дрібними артефактами та мінами сповільненої дії. А що виходить у людини, котра лише озвучує бажання та спостерігає кінцевий результат, а «магії під капотом» не уявляє, я хз. Теоретично, навіть у такий спосіб, тобто просто коригуючи видиму поведінку з перспективи користувача, можна поступово досягати прийнятного результату. Але я не певен, наскільки це є ефективним без спеціальних знань. Треба бути хоча би досвідченим тестувальником…
Apr. 14th, 2025 09:17 am

стосовно розуміння

aucubagold: (Default)
[personal profile] aucubagold
Вербна неділя. Вхід Господень в Єрусалим. Діти кидали пальмове віття на шлях, по якому їхав Ісус...Діти...

І в вербну неділю прилетіло ніяк не по вигаданим військовим, а по людях з дітьми, по дітях...

Їм треба знищити українців, усіх, разом з дітьми. Невже це ще комусь незрозуміло?
Tags:
Apr. 13th, 2025 01:38 pm

Суми

jonathan_simba: (Default)
[personal profile] jonathan_simba


Стопкадр з оцього відео:



Ну що, Дональде Фредовичу, як вам піріміріє?

Дуже рекомендую коменти під відео. Напрочуд яскраво ілюструють "загадачнуйу рускуйу душу" самого духовного в світі народу.

(Розумію, частина з них боти на ставці, так. Але чимало і звичайних, тих, що "глубинньій народ".)

Звичайно, ми це так не залишимо. Помста - холодна страва, але нагодуємо всіх, ніхто не піде непокараним.
jonathan_simba: (Default)
[personal profile] jonathan_simba
Не думав, що двічі поспіль (ще й з таким великим часовим проміжком) доведеться писати пост з тегом "ідіоти". Але таки доведеться.

Бо декому досі в причинному місці свербить непозбувна бентега погендлювати українськими територіями. Під цілком благородною, миротворчою облудою, звісно. (Рідкісноземельну тему поки залишимо за дужками)



Тут є три фундаментальних контраргументи. )
ukurainajin: (Default)
[personal profile] ukurainajin
Через те, що на моїй фірмі триває ажіотаж з використання ШІ в роботі, мені довелося розбиратися з деякими технологіями. Побічно під руку трапився й оцей канал на ютубі…
Чого необізнані люди не знають щодо праці «програмістів» — це те, що їхня праця полягає НЕ в написанні програмного коду. Уявляти «програміста» як того, хто пише код — це так само, як уявляти, що «будівельник» — це це той, хто місить цемент і стукає молотком. Та, власне, сама назва «програміст» стосовно таких людей, як я, у фаховому контексті не використовується бозна-відколи — замість неї отой «software engineer» чи то «інженер-програміст». (Досі існують винятки, коли людина справді лише конвертує розроблену кимось іншим готову модель у фактичний код — тобто відповідає формальному визначенню «програміста» як кодописця, але зараз це вузька ніша.) Словом, можна вражати уяву пересічників гучними заявами про заміну «макак за клавіатурою» вже невдовзі розумними автоматами, але, як і з різнобарвним популізмом, диявол ховатиметься в деталях.
З власного досвіду можу сказати, що переважну частину мого часу займає не колупання програмного коду і навіть не роздуми, як його написати (подекуди й писати нічого не треба), а натомість обміркування того, що має робитися і як усе це має поводитися, та ще потім пошук причин, чому поводиться не так, як хотілося. І на кожному етапі я уявляю, чому я хочу, чого хочу. Так от, ШІ таким не займається через саму свою природу. Звісно, цим може займатися будь-яка метикувата людина, використовуючи ШІ як слухняний інструмент з перетворення задуму на готове рішення. І результат може вражати простотою його досягнення. Але для отримання гарного результату звичайній людині так само треба навчатися того, чого вчаться експерти-інженери. Грубо кажучи, шпалери я можу клеїти як власноруч — життя навчило, так і долучивши в наш час до цієї справи «роботів». Але ніхто, крім живої людини з відповідним досвідом, не попередить, що цей задум від самого початку міг бути невдалим.
Ну, власне, оцей хлопець у видиві й розмірковує про деталі, котрі ховаються за «гучними заявами». Що має підґрунтя, а що насправді не таке, яким уявляється, і яка з усього цього користь.

Apr. 11th, 2025 07:23 pm

дріб'язок

aucubagold: (Default)
[personal profile] aucubagold
 Тиждень пролетів непоміітно.

Сьогодні вранці встала - за вікном все в снігу, наче надворі лютий, або січень. І цей сніг ішов до обіду. А потім наче потепліло, і розтаяв. Зовсім, З дерев, з трави, звідусіль. А абрикоси були на цвіту...

Вночі було тихо. І вдень майже не свистіло.

Почала передивлятися "Хорошого лікаря", того, де лікар аутист. Цікаве кіно, багато мудрих думок і висловів.

Завтра приїде батюшка з району, посвятити вербу. Можливо на Пасху приїде і наш, хтозна...

Треба купити завтра молока, вершкового масла, яєць...м'ясо вже є. Зроблю зі свиного балика так звану "гармошку". В неділю треба буде купити паперових формочок для пасок.

Наступного року учнів буде менше, багато хто ви\жджає. Бо лячно за дітей. Я їх розумію.

Потихеньку роблю зменшення всякого мотлоху в хаті. До Пасхи треба було б закінчити перестановку. Та не знаю, чи здолаю це діло. 

Вчора ввечері раптово скаконув тиск. Прийшлося пити каптопрес. Він з сечогінним. Набряк зменшився. Подивимось, як далі. 

Таке життя.


Tags:
Page generated Apr. 23rd, 2025 10:20 am
Powered by Dreamwidth Studios